Zakładanie firmy przez bank – czy to dobry pomysł?

Zakładanie firmy to wieloetapowy proces, który może spędzać sen z powiek i oddalać w czasie decyzję o rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej. Na szczęście istnieją rozwiązania, które stanowią nieocenioną pomoc dla przyszłych przedsiębiorców. Jednym z nich jest zakładanie firmy przez bank. Przyjrzyjmy się tej usłudze bliżej i sprawdźmy, jakie są jej zalety i czy ma ona jakieś wady.

Czy bank zakładający firmę to dobry pomysł?

Istnieje wiele argumentów za tym, aby założenie firmy zlecić bankowi. Dopełnia on wielu formalności, którymi nie musimy się martwić osobiście. Dodatkowym atutem jest szybkie założenie konta firmowego, często na atrakcyjnych warunkach promocyjnych. Usługa bankowa to z całą pewnością duża oszczędność czasu i prawidłowość na każdym etapie zakładania działalności gospodarczej. Sprawdź, w jaki sposób banki pomagają klientom przebrnąć przez procedurę otwierania własnego biznesu.

Pierwsze, co trzeba zrobić, to złożyć wniosek o założenie firmy. Poniżej przedstawiamy kolejne etapy, którymi zajmuje się za klienta bank.

  1. Założenie profilu zaufanego.
  2. Złożenie wniosku o zarejestrowanie firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
  3. Potwierdzenie poprawności zgłoszonych danych (UPO).
  4. Złożenie wniosku o NIP.
  5. Złożenie wniosku o REGON.

Najpopularniejszy na rynku w kwestii tego typu usług jest mBank. Zakładanie firmy za jego pośrednictwem cieszy się dużym zainteresowaniem. Gwarantuje proste zasady korzystania z usług oraz wiele promocji bankowych.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Oprócz wielu korzyści płynących z tego typu wsparcia warto mieć na uwadze to, że żaden bank zakładający firmę nie zapewnia kompleksowego rozwiązania, gdyż założenie działalności jest tylko jedną ze świadczonych przez banki usług. Jeśli oprócz pomocy w dopełnieniu formalności potrzebne Ci jest profesjonalne doradztwo przy zakładaniu działalności, skorzystaj z usług firmy specjalizującej się w tej dziedzinie. Na stronie firmowej taniarachunkowosc.pl znajdziesz kompletne informacje dotyczące założenia działalności gospodarczej przez biuro rachunkowe. 

Zakładanie firmy w banku vs. usługi biura rachunkowego

Doradztwo to bardzo istotne kryterium wyboru usługodawcy, który świadczy pomoc w zakładaniu firmy. Konfrontując usługi banków i biur rachunkowych, wyżej plasują się oczywiście biura. Zapewniają bowiem nie tylko pomoc w przebrnięciu przez niezbędne etapy procesu zakładania biznesu, ale również świadczą profesjonalne doradztwo. Pomagają wybrać formę organizacyjną i prawną prowadzenia działalności. Ponadto wskazują rozwiązania optymalizujące koszty biznesu, co ma szczególne znaczenie na jego początku. Co więcej, odpowiadają na wszelkie pytania klientów i rozwiewają ich wątpliwości. 

Biura rachunkowe to przede wszystkim bezproblemowy kontakt z doradcami, czego nie da się przypisać bankom, gdzie klienci mają zwykle do czynienia z zajętą infolinią. Choć zakładanie firmy przez bank to obecnie stosunkowo popularne rozwiązanie, wielu przyszłych przedsiębiorców decyduje się jednak na wsparcie biura. Za wyborem jego usług przemawia również możliwość korzystania z innych form pomocy, takich jak prowadzenie pełnej obsługi kadrowej i księgowej, reprezentacja firmy w urzędach, opracowywanie polityki rachunkowości, sporządzanie sprawozdań finansowych, sporządzanie dokumentów do KRS oraz pełna odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy.

Copyright 2023 Ⓒ taniarachunkowosc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group