biuro@taniarachunkowosc.pl 601-743-080

 

Prawo wymaga od niektórych podmiotów gospodarczych prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych. Ważna jest szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw – głównie spółek – ze względu na możliwość przedstawienia sytuacji finansowej firmy w bardzo klarowny sposób. Prowadzenie takiej formy księgowości sprawia, że znacznie prostsze jest prognozowanie kondycji biznesu na przestrzeni kolejnych miesięcy czy lat.

Naszym Klientom oferujemy profesjonalne prowadzenie ksiąg handlowych w Warszawie i okolicach dla tutejszych właścicieli firm oraz zdalne prowadzenie ksiąg handlowych dla przedsiębiorców z dowolnej innej części Polski.

Kto korzysta z ksiąg handlowych?

Najczęściej księgi handlowe wybierane są przez większe przedsiębiorstwa, jednak zgodnie z prawem do prowadzenia pełnej księgowości zobligowane są spółki akcyjne oraz z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli spółki kapitałowe, komandytowe oraz komandytowo-akcyjne, a także wszystkie inne spółki oraz osoby fizyczne, których przychód w ciągu roku przekroczył równowartość 2 000 000 Euro. Jeśli w danym roku kalendarzowym przychód przekroczy wskazany limit, obligatoryjnie taka firma lub osoba fizyczna od 1 stycznia kolejnego roku powinna zacząć prowadzenie ksiąg handlowych. W Warszawie dotyczy to znacznej części wszystkich działających na rynku firm.

Nie oznacza to jednak, że inne podmioty nie mogą skorzystać z tej opcji. Dla wielu posiadanie klarownego zestawienia wszystkich wydarzeń gospodarczych jest bardzo praktyczne, szczególnie w przypadku przeprowadzania audytów czy chęci rozwoju firmy.

Co znajduje się w księgach handlowych?

W księgach handlowych znajdują się zapiski i dokumentacja wszystkich firmowych poczynań. Są tu informacje związane zarówno z samym obrotem firmowego kapitału, ale również z saldem i inwentarzem, czyli inaczej mówiąc, wykazywane są pasywa i aktywa danego przedsiębiorstwa.

Na czym polega prowadzenie ksiąg handlowych?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temuprowadzenie ksiąg handlowych polegało na wypełnianiu różnymi danymi grubych zeszytów i tworzenie niezliczonej ilości tabelek. Dzisiaj papierowe bruliony zostały zastąpione wygodnymi, rozbudowanymi systemami informatycznymi, dlatego możliwe jest zaoferowanie naszym Klientom nie tylko stacjonarnego prowadzenia ksiąg handlowych w Warszawie, ale również w pełni zdalne prowadzenie ksiąg handlowych.

W programach komputerowych uwzględniane są dokładnie te same dane, jakie pojawiłyby się w prowadzonych ręcznie księgach, czyli m.in. księga główna wraz z księgami pomocniczymi oraz bieżącym dziennikiem, wykaz pasywów i aktywów, czyli firmowy inwentarz oraz zestawienia sald kont wszystkich ksiąg handlowych oraz obrotów.

Usługa prowadzenia ksiąg handlowych stacjonarnie i zdalnie

Obecne technologie pozwalają nam zaoferować kompleksowe, stacjonarne prowadzenie ksiąg handlowych w Warszawie w naszym biurze dla wszystkich przedsiębiorców i osób fizycznych ze stolicy i okolicznych miejscowości. Rozbudowany i bezpieczny system programów do księgowania oraz dyspozycyjność i pełne zaangażowanie pozwoliło nam poszerzyć usługi prowadzenia ksiąg handlowych o kolejną propozycję: zdalnego prowadzenia ksiąg handlowych dla zainteresowanych z pozostałych regionów kraju. W każdym wypadku gwarantujemy rzetelną, skrupulatną pracę, opartą na doświadczeniu oraz fachowej wiedzy.

Prowadzenie ksiąg handlowych – cennik

Do usług prowadzenia ksiąg handlowych podchodzimy nowocześnie i w pełni innowacyjnie, dlatego możemy zaoferować nie tylko kompleksową obsługę księgową, ale również atrakcyjne stawki. W kwestii prowadzenia ksiąg handlowych cennik zawsze jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów, aby móc zaproponować optymalną kwotę do ilości zadań oraz ich stopnia skomplikowania. Im większy zakres prac związanych z prowadzeniem ksiąg handlowych, tym cennik jest korzystniejszy. Dlatego zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Dlaczego prowadzenie ksiąg handlowych warto powierzyć ekspertom?

Warto pamiętać, że prowadzenie ksiąg handlowych w Warszawie związane jest z koniecznością trzymania ciągle ręki na pulsie, a także z obserwowaniem dynamicznie pojawiających się zmian w prawie podatkowym. Wybranie usług prowadzenia ksiąg handlowych jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla każdego biznesu i pozwala znacznie lepiej skupić się na tym, co naprawdę ważne, czyli na rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Nasi eksperci zajmą się w Twoim imieniu wszystkimi kłopotliwymi formalnościami, niezależnie od miejsca, z jakiego prowadzisz swój interes.

Copyright 2024 Ⓒ taniarachunkowosc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group