Jakie uprawnienia wymagane są do prowadzenia pełnej rachunkowości?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych to rejestracja wszystkich wydarzeń finansowych z zachowaniem obowiązujących przepisów. Tego typu usługami zajmują się nie tylko księgowi mający certyfikat, ale również doradcy podatkowi i biegli rewidenci. Nowoczesnym rozwiązaniem jest pełna księgowość w Warszawie prowadzona w trybie zdalnym. Rozwiązanie to jest oszczędnością czasu i pieniędzy, zwłaszcza gdy skorzystasz z usług taniarachunkowosc.pl. Poznaj zalety kompleksowych usług i profesjonalnej obsługi Twojej firmy w trybie online.

Kto może prowadzić pełną rachunkowość? Czy są do tego potrzebne konkretne uprawnienia?

Od 2014 roku obowiązuje ustawa stanowiąca o tym, że do prowadzenia biura rachunkowego, a tym samym ewidencji pełnej rachunkowości, nie wymaga się konkretnego kierunkowego wykształcenia. Niepotrzebny jest również certyfikat państwowy. Jednakże osoby wykonujące działalność rachunkową muszą mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem Sądu za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów czy obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi. Przedsiębiorcy prowadzący rachunkowość nie mogą być także osobami skazanymi za przestępstwa skarbowe. 

Wybierając biuro rachunkowe, najlepiej jednak skorzystać z usług specjalistów, których umiejętności potwierdza certyfikat księgowego. Uprawnia on nie tylko do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale również prowadzenia ksiąg podatkowych oraz sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zdalnie – poznaj zalety tego rozwiązania

Wybierając zdalne usługi biura rachunkowego w Warszawie, masz pewność, że są świadczone przez specjalistów w tej dziedzinie. Każdemu klientowi przydzielana jest bowiem dedykowana księgowa, do której otrzymuje się dane kontaktowe (telefoniczny i mailowy). Dodatkowym atutem jest to, że na swoją skrzynkę mailową dostajesz wszystkie wyniki rozliczeń. Prowadzenie ksiąg rachunkowych online to czysty zysk. Rozwiązanie to eliminuje konieczność zatrudniania księgowych i ponoszenia wydatków na wypłaty. To także pewność profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie.

Zdalna rachunkowość to jeszcze wiele innych atutów, do których należy między innymi indywidualny profil utworzony na specjalnej platformie służący do przekazywania e-dokumentów i aplikacja na urządzenia mobilne, która ułatwia przesyłanie faktur do biura księgowego.

Dlaczego warto korzystać ze zdalnej księgowości?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych online to wiele korzyści. Zlecając wypełnianie firmowej dokumentacji specjalistom, masz pewność, że wszystkie dokumenty zostaną dobrze i na czas zrealizowane. W świecie księgowości dużo się zmieniło. Teraz przedsiębiorcy mają więcej czasu na zajmowanie się spawami firmy, a księgowość i rachunkowość oddelegowują zdalnym księgowym. Jak łatwo zauważyć, w polskim prawie podatkowym często wprowadzane są liczne zmiany w przepisach. Z tego względu, choć prowadzenie pełnej księgowości nie wymaga specjalnych uprawnień, powierzenie tego ekspertom gwarantuje pewność, że wszystko będzie zgodne z obowiązującymi normami prawnymi.

Copyright 2023 Ⓒ taniarachunkowosc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group